Jeg var i går D.23/4/14 til Nibe festival. Det kan ikke passe at forholdende kan være så dårlige. Gennem de sidste år jeg har være til mange festivaller, men jeg har ikke oplevet sådan noget før. I jeres lokale avis, har i op til festivallen reklameret meget om at festen ville være den bedste man har oplevet. Det vil jeg konstatere at det er ’’løgn’’. Der var ca. 5000 med til festivallen, og det er fedt. Men at i vælger kun at sætte to boder op, hvor man kun kan købe fastfood, var ikke helt gennemtænkt. Jeg stod i over to timer i kø, får at få noget at spise. Da det endeligt bliver min tur, ser jeg det eneste på menuen er fastfood det kan altså ikke passe. Men som sagt bliv jeg nødt til at købe det der var.
I jeres avis stod der at der ville være fem forskellige sanger, men der var kun tre der sang. I brudte planlægge det noget bedre. Selvfølgeligt kan i ved at snyde, få mange med til jeres festival. Det kan ikke være rigtigt. Jeg er studerende, og 1400 kr. Er meget for mig, jeg har sparet sammen i tre
måneder. Men desværre blev det jeg mødte op til bukstavligt talt ’’lort’’. Ikke nok med at der var aflyste koncerter, lange køer, kun fastfood og så var der fandme os dårlige toiletforhold. Der var heldig vist ikke langt kø, men man kunne næsten ikke får luft, fordi der stank så meget derinde. Det fandme dårligt af jer. Nu vil jeg stoppe med at være negativ, og komme med nogle råd til i kan gøre det bedre næste år. Fordi hvis det bliver som i år, skal i regne med at der ikke kommer flere.
Det er gratis at oprette en konto