Politiet har fundet to mennesker som er druknet og de er lænket sammen med håndjern
Manden hedder Liam og pigen er kun 17 år.
Politi manden har snakket med dem.
Louise er meget ensom til at starte med, hun har kun sin far, som er hendes bedste ven, men så møder hun Liam, og de bliver så kærester, og de bliver verdens lykkeligste par. Louise får nogle nye venner, bla. Jeppe
Liam er en meget glad person, som er noget for sig selv, og det kan louise godt lide, så de bliver kærester. Men liam begynder så at ryge hash, og sælge stoffer, han bliver også meget indelukket, til sidst bliver der så stort pres på Liam, at han vælger at tage sit eget liv med Louise
Kapitel 1: ligene
Det handler om en mand som hedder Liam og en pige som hedder Louise som bliver fundet dø og som er lænket sammen med håndjern fordi de ville dø sammen.
Politi manden kender dem og retsmedicineren vil have dem skilt af så de er nemmere at undersøge. Men for ikke lov af politi manden da der kan være tale om et mord.
Da de kommer ind til undersøgelse, kommer Louises mor ind og begynder at græde og hendes far begynder at råbe at det er Liam som har slået hans datter ihjel.
Det er gratis at oprette en konto