Side 1 af 13

OSO om pædagogisk assistent og socialrådgiver

OSO om pædagogisk assistent og socialrådgiver er en oso-opgave til 10. klasse, der blev afleveret med karakteren 7. Opgaven fylder 13 sider (1.761 ord, ca. 8 min. læsning) og blev publiceret 26. december 2016.

  • OSO
  • 10. klasse
  • Karakter 7
  • 13 sider PDF
  • 62 downloads

Skribentens beskrivelse af OSO om pædagogisk assistent og socialrådgiver

denne OSO handler om at lærer om to uddannelser og det er pædagogisk assistent og socialrådgiver uddannelsen. der er også et produkt i opgaven og det er en storyboard.

Uddrag fra opgaven

OSO – Obligatorisk Selvvalgt Opgave: Pædagogisk assisent uddannelsen og socialrådgiver uddannelsen. left Indhold Indledning:2 Min vej2 Pædagogisk assisent uddannelsen:2 Optagelseskravene:2 Uddannelsen:2 Jobbet:3 Socialrådgiver uddannelsen:3 Optagelseskravene:3 Uddannelsen:3 Jobbet:3 Livskvalitet:4 Mit Produkt:4 Min case:4 Logbog for: navn (e) Victoria Thunø7 Disposition for fremlæggelse:9 Kilder:10 Indledning: Jeg har valgt at tage denne erhvervsuddannelse, fordi jeg ikke har lyst til at gå på stx, hhx, htx eller hf. Det er ikke mig at gå så meget i skole, som jeg har valgt en erhvervsuddannelse. Grunden til at jeg har valgt pædagogisk assisent uddannelsen er, at jeg godt kunne tænke mig at arbejde med mennesker,

Få fri adgang for at læse hele teksten og downloade ubegrænset.

Få fri adgang

Du har også set på

Lignende opgaver