1 siders PDF

Jobansøgning som medarbejder

  • Dansk
  • 2.g el. lign.
  • Afleveret til 7
  • 1 side PDF

Det er gratis at oprette en konto

Jobansøgning som medarbejder er en dansk-opgave fra 2019 til 2.g el. lign., afleveret til karakteren 7. Fylder 1 side (235 ord, ca. 1 min. læsning) og blev publiceret 10. januar 2020.

Ansøgning fra en 10. klasses elev, der søger en medarbejderstilling i en butik. Opgaven beskriver ansøgerens personlige kvaliteter som ansvarbevidst, fleksibel og positiv. Den fremhæver tidligere erfaring fra Juice Planet og motivation for at bidrage med god arbejdsvilje og kundebetjening.

  • ansøgning
  • arbejdserfaring
  • jobansøgning
  • kundebetjening
  • medarbejder
  • personlige kvalifikationer

Hej mit navn er [NAVN A], jeg er en frisk pige som skal gå i 10-ende klasse, og søger nu stillingen som medarbejder i jeres butik. Som person er jeg meget ansvarbevidst og fleksibel, derudover er jeg også meget åben, og elsker at lære nye mennesker at kende, jeg er generelt meget super glad og positiv, og har let ved smil. Jeg har en masse humor, og en super god omgangstone.

Jeg har arbejdet i juice planet i cirka et halvandet år, hvilket jeg virkelig elskede, men stoppede da jeg godt vil prøve noget nyt og udfordre mig selv.

I skal ansætte mig fordi, at jeg kan være med til, at give en masse positiv energi på arbejdspladsen, samt at min arbejd indstilling er helt i top, jeg brænder virkelig for det jeg laver, og så er jeg super god til, at arbejde hurtigst. Jeg enormt pligtopfyldende og er god til kundebetjening. Derudover skal i ansætte mig fordi, at jeg er klar på, at være en del af stort fællesskab. Jeg elsker, at sælge samt at snakke med mennesker, og så er de 10 – 15 timers arbejdstid om ugen intet problem for mig. Så hvis i er interesseret i en ung piges gode vilje og arbejdskraft, så kan jeg kontaktes via mit telefoner nummer [TLF XX]

Få adgang til denne og 100.000+ andre opgaver i PDF

Det er gratis at oprette en konto

Lignende opgaver