Danmarks største YouTube skandale skete i år 2017 fordi en YouTuber ved navnet Julia Kobia mangler penge og intet andet.
YouTuberen Julia Kobia spredte i år 2017 et rygte omkring en anden YouTuber kendt som Hamsa Yassin om at han har haft sendt nøgenbilleder til hende, og til andre under 15 år.
Altså hvis man ikke gider at have nøgenbilleder så synes jeg at man ska lade vær med at spille feminist, og vise dig frem i bikini foran hele Danmark på YouTube hvor der kan side teenagere med sin højre hånd fremme.
Danske shitstorme er generelt bare det dummeste man kan blande sig i, især når man ikke ved hvem der har ret, altså hvem skal man stole på? Ham fra København eller hende fra Odense?
Mange regner ikke med at få tilbageslag, hvis man lægger noget op omkring andre, så må man altså og regne med at folk vil se beviser inden at de shitstorme ham den tiltalte.
Nogle folk er Generelt bare ligeglad, om der er beviser eller ej, fordi hvis deres idol siger at (Hamsa Yassin har sendt nøgenbilleder til mig og små drenge) og sidder, og stor tuder på en video så vil de fleste tro på deres idol, og det synes jeg er helt forkert ud beviser, altså hvorfor skal vi ødelægge en persons liv fuldstændigt, og hænge ham ud for pædofili, uden at vi er involveret i dramaet, man ender jo med selvmord tanker hvis alle tror man er en pædofil, som Hamsa Yassin også har udtalt sig om at han har haft, både i og efter skandalen.
Det er gratis at oprette en konto