Er du overhovedet klar til at vinde, hvad kæmper vi for?
Skrevet af [NAVN A]
[EMAIL XX]
Manchet: Motocross er en sjov og spædende sport der går primært ud på at vinde, når man kører på en motocross, er der meget spænding i kroppen da der er mange sving, bump, og hop. I motocross bruger man en form for motorcykel der er meget lettere, de er bygget til at få nogen tæsk! Når man kører på en motocross, bruger man mange forskellige beskyttelse udstyr som hjelme, briller, handsker og støvler for at være sikre når man skal ud og køre.
”Er jeg i Radioen”
Det handler om at lægge sig ned i svinget
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.redbull.com%2Fbe-fr%2Fmotocross-conseils-debutant&psig=AOvVaw0Qo9V9uPg7V83D4Sm3LBYH&ust=1698919785384000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBMQjhxqFwoTCMD_-cPHooIDFQAAAAAdAAAAABAX
Chef fra crossbanen
Starter dagen med at styrke træn. Kan mærke at dagen i dag er en helt speciel dag. Skal ud og køre i dag på Aulum banen. Hvis den går hjem, kan jeg kalde mig selv for professionel crosskøre, så det var en stor dag. Min maneger kommer og henter mig. Det en speciel dag for mig og min familie. Da vi ankommer derude, bliver vi taget godt imod menneskerne derude. Vi for fortalt hvor de forskellige ting de hen så vi ved hvor vi skal gå hvis vi har nogen yderligere spørgsmål. Vi går alle sammen banen rundt for at se hvor/hvordan man skal kørebanen, de andre deltager en venlig og flinke imod mig. De har kørt i flere og mig som kun har kørt i 3 år det er jo ingenting i forhold til dem.
Det er gratis at oprette en konto