Vi gik punkterne slavisk igennem og jeg synes jeg fik god hjælp til hvad jeg kunne slette, da jeg havde lidt for meget. Vi var meget konstruktive og effektive.
2: Hvad fungerede godt/knap så godt?
Det fungerede rigtigt godt at man kunne få partnerens synspunkter på opgaven og på den måde også blive inspireret til hvordan opgaven også kunne være. Derudover var det rart at få en hjælp til hvad der var lidt overflødigt i opgaven, fordi det havde jeg selv problemer med at finde da jeg kiggede den igennem. Vores opgaver lignede hinanden rimelig meget, så det var lidt svært at hjælpe hinanden med hvad der kunne være bedre. ikke noget jeg har arbejdet så meget med før, så jeg ved ikke helt hvordan den bliver fængende.kulle analysere det jeg har. De
3: Hvad har været svært ved at skrive opgaven?
Jeg synes at det har været meget svært at man skal fortolke på alt, fordi jeg er vant til mere bare at skulle analysere det jeg har. Derudover var det svært at skrive en indledning. Det er ikke noget jeg har arbejdet så meget med før, så jeg ved ikke helt hvordan den bliver fængende.
Fokuspunkter: tegnsætning, citater, udvælge det vigtigste
Det er gratis at oprette en konto