Hans fremtid, altså uddannelse fordi det er hans sidste mulighed for at gøre studiet færdig.
De er på en måde sande, men han ender det jo da han bliver bortvist og får en sidste chance. Nej det synes jeg ikke, måske i starten, men han endere det jo.
Pierre:
Han virker som en svag person i forhold til Erik, men han viser jo også et par gange han er stærk.
…
Jeg tror ikke den havde ændret meget, så vil det jo nok bare være ligesom Erik da han ikke valgte at tage i mod.
Silverheim:
Fordi han har magt, han styrer det hele og har styr på alt indtil Erik kommer og svare igen. Måske var han den der blev tævet, da han var førsteårselev.
Ja, han er ond. Men kun fordi han har magt og ikke så meget fordi han er ond. han kan bare udnytte dem.
Fordi Erik ikke vil adlyde ligesom alle de andre så er det da klart han ikke kan lade være, når Erik er provokerende over for ham.
Stedfaren:
Jeg kan faktisk ikke se nogen grund til det, men måske fordi at Erik ikke kan lide ham og heller ikke lægger skjul på det.
Det er gratis at oprette en konto