Jobansøgning vedr. Sport neutrition

Jobansøgning vedr. Sport neutrition er en sundhed-opgave til Uni el lign., der blev afleveret med karakteren 12. Opgaven fylder 1 side (326 ord, ca. 1 min. læsning) og blev publiceret 16. september 2020.

  • Sundhed
  • Uni el lign.
  • Karakter 12
  • 1 side PDF

Skribentens beskrivelse af Jobansøgning vedr. Sport neutrition

Det her er en Jobansøgning vedr. Sport neutritionen, fik jobbet med det samme, so jeg også arbejder med idag. Jeg giver jer også mulighed for at få den.

Uddrag fra opgaven

Vedr. Stillingen som Klinisk Diætist til Træningscenter Gladsaxes 80 Jeg søger denne stilling, idet jeg fornemmer at den matcher med mine kvalifikationer, ønsker og erfaringer. Som uddannet kandidat fra Liverpool John Moores University i England, er jeg klar til nye udfordringer og bruge mine kompetencer og erfaringer i Danmark som diætist. Jeg vil beskrive mig selv ambitiøs, imødekommende, energisk og målrettet. Jeg har udarbejdet under min erhvervs erfaring med ernæringsplaner og rådgivning til atleter, motionister og andre som ønsker en bedre livsstil. Det vigtigt for mig, at der bliver lagt fokus på at uddanne klienter, som er en stærkere arbejdsmetode

Få fri adgang for at læse hele teksten og downloade ubegrænset.

Få fri adgang

Du har også set på

Lignende opgaver