Side 1 af 9

Analyse af en dokumentarfilm

Analyse af en dokumentarfilm er en dansk-opgave til 8. klasse, der blev afleveret med karakteren 7. Opgaven fylder 9 sider (2.971 ord, ca. 13 min. læsning) og blev publiceret 21. januar 2020.

  • Dansk
  • 8. klasse
  • Karakter 7
  • 9 sider PDF
  • 87 downloads

Skribentens beskrivelse af Analyse af en dokumentarfilm

Analysen af nogle klip fra den danske dokumentarfilm. Analysen indeholder alle de vigtige ting der er med i denne her dokumentarfilm.

Uddrag fra opgaven

Dårlig taber Jeres umiddelbare oplevelse Vi synes at det var en ret voldsom reaktion fra Wilbek, men de har lige tabt en kamp og det er ikke bare hvilken som helst kamp- de tabte en vm finale med 16 mål mod Spanien. så det er klart han ikke er i godt humør. Han er jo sur og skuffet over holdets præstation og måske også hans egen. Vi lagde mest mærke til scenen hvor Wilbek får et anfald fordi det er det Om det kommer bag på en om han bliver sur nææ det synes jeg faktisk ikke. Fordi Ulrik Wilbek

Få fri adgang for at læse hele teksten og downloade ubegrænset.

Få fri adgang

Du har også set på

Lignende opgaver