Min hverdag er meget forskellig i forhold til andre menneskers. Normale mennesker står om cirka kl. 6:30, tager på arbejde kl. 8:00, har fri kl. 17:00 og går i seng kl. 22:30.
Men jeg har en meget mærkelig hverdag, jeg står op når det passer mig. Jeg bor nemlig på månen, jeg er forsker og studere månen. Jeg laver en masse prøver på månen, og forsker hvordan det er at bo her, derfor bor jeg her sammen med min familie og min hund.
Det er en fed oplevelse at bo på månen som den første, og en fed oplevelse at opleve rummet på en ny måde, i stedet for bare at se det i mit fjernsyn.
Jeg har det godt her på månen med min familie, men jeg savner mine venner og at være sammen med nye mennesker. De eneste jeg ser udover min familie, er der nogle gange kommer nogen på månen, og giver os nye forsyninger mad. Vi har prøvet lang tid at finde mad her oppe men uden held. Jeg har boet på månen cirka 5 år.
Vi har problemer ved at bo i rummet, der kommer nogle gange nogle mærkelige skabninger, som gerne vil æde os. De er en slags rumvæsner med mange arme.
Det er gratis at oprette en konto