Maiken: Den eneste pige der havde bryster først. Hun er en del af flinketøserne.
Niller: Lasse, Daniel, Christoffer og Niller selv hører sammen. De er de eneste pigerne kan komme sammen med fra klassen. Niller har håbløst forelsket i Rikke.
Dorte: Katrines eneste fjende. En del af flinketøserne.
Lasse: Niller, Daniel, Christoffer og Lasse selv hører sammen. De er de eneste pigerne kan komme sammen med fra klassen.
Sofie: SF. Sofie og Frederikke. De uadskillelige. De er altid sammen. Er dengserne og outsidere.
Oliver: Klassens outsider. Er aldrig med til noget. Han er altid mobbeofret i bogen.
Trine: Hun er den del af flinketøserne. Man hører ikke så meget om hende.
Daniel: Lasse, Niller, Christoffer og Daniel selv hører sammen. De er de eneste pigerne kan komme sammen med fra klassen.
Frederikke: SF. Sofie og Frederikke. De uadskillelige. De er altid sammen. Er dengserne og outsidere.
Kim: Engang var han bedste venner med Daniel og de styrede klassen, men det er de ikke mere nu. Han går til fodbold.
Katrine: Klassens dronning. Hun bestemmer hvem der er outsidere og hvem er der ”in”. Hun er snobbet og ond.
Christoffer: Lasse, Daniel, Niller og Christoffer selv hører sammen. De er de eneste pigerne kan komme sammen med fra klassen. Niller har håbløst forelsket i Rikke.
Det er gratis at oprette en konto