Side 1 af 4

Airsoft

Airsoft er en dansk-opgave til 8. klasse, der blev afleveret med karakteren 7. Opgaven fylder 4 sider (648 ord, ca. 3 min. læsning) og blev publiceret 1. maj 2012.

  • Dansk
  • 8. klasse
  • Karakter 7
  • 4 sider PDF
  • 1 downloads

Skribentens beskrivelse af Airsoft

Man skulle vælg et område man havde særligviden om, og det skulle skrives som en artikkel. OBS OBS, har glemt at slette sidehovdet. så ret det lige.

Uddrag fra opgaven

Airsoft Mikkel Leth tv. Nick Nygaard th. Til airsoft kamp I Hammerum søndag den 22-4 Foto Facebook. Airsoft: En voksende sport i hele verden. Af Rasmus Keller International airsoft magasin. Airsoft er en sportsgren, Airsoft går ud på at "markere" sin modstander med et airsoftvåben. Det kan til minde om paintball, der er klubber og foreninger over hele Danmark . Historie: Airsoft blev udviklet i Japan i starten af 1970’erne som et alternativ til våben elskere, da lokale love forbød private personer i at eje rigtige våben. Man lavede derfor så nøjagtige kopier af rigtige skydevåben som muligt. I modsætning

Få fri adgang for at læse hele teksten og downloade ubegrænset.

Få fri adgang

Du har også set på

Lignende opgaver