Forrige Side af Kan charlotte
Næste Side af Kan charlotte
Side 1 af 4

Kan charlotte

   
Fag: Matematik
Uploadet: 03/04/2017
Klassetrin:10. klasse
Antal sider:4
Downloadet: 0 gange
Filinfo: pdf-formatpdf-format (270KB)
ms2000 gav 3.0 stjerner af 5 Log ind for at downloade Kan charlotte
Skribentens beskrivelse af Kan charlotte
1 Charlotte 1.1 Husleje og Varme 1939 + 265 = 2204 1.2 El 400 Telefon og Internet 198 Licens 1218/6=203 Bøger 4000/12=333.3 Forsikringer 1800/12=150 400+ 198+203+333,3+150=1284,3 Gennemsnitligt skal hun bruge 1284,3 1.3 Hun får 5839 før skat. Op til de 3816 skal hun ikke betale skat. 5839-3816=2023 2023*0,37=748,51 748,51-2023= 1274,49 1274,49 + 3816 = 5090,49 Hun får 5090,49 kr. udbetalt. 1.4 3000 * 0,92 = 2760 2760 * 0,63 = 1738,8 1738,8 + 5090,49 =6829,29 Hun får 6829,29 kr. udbetalt. 1.5 Hun kan få 1495kr. udbetalt hvis hun tjener 2300 kr. 2 Patienter 2.1 V=4*m*A*100 4*63*0,25*100=6300 2.2 6.5625 milliliter pr min. 2.3 29.50% 4*85*0,2950*100=10030 2.4



Du er ikke logget ind...

Du skal logge ind før du kan downloade opgaver på Opgaver.com

E-mail:

Password:

Glemt password?

Husk mig  
Har du ingen bruger?

Opret en bruger nu

Eller

Opret en bruger på Opgaver.com

Din E-mail:

Vælg kodeord:

Fødselsår:

 eller 

Når du klikker på opret, accepterer du samtidig brugerbetingelserne for Opgaver.com

Bekræft din email

Vi har netop sendt dig en email med et aktiveringslink,
som du skal klikke på for at aktivere din konto.

OBS! Husk at tjekke om emailen ligger i "Uønsket post"!

Med venlig hilsen
Opgaver.com