Jeg skulle på ferie i Thailand, vi skulle flyve med et rigtigt stort fly. Turen varede lidt over 10 timer, det gjorde ikke noget, for jeg havde tålmodigheden men med lidt musik i ørerne føles det kun som om turen varede i 4-5 timer. Nogle gange går tingene meget hurtig i livet.
da vi ankom til lufthavnen var der masser er butikker med slik og chokolade men jeg valgte at lade være med at købe noget selv om det godt kunne friste en lille smule og havde fået vores kufferter, skulle vi køre i taxi i 6 timer. Jeg havde et blad der handlede om Bill Gates, som var mega rig, det var ham, som lavede windows. Han tjener 232 dollar i sekundet, men når jeg bliver voksen, vil jeg opfinde et styresystem, som er meget bedre, end hans og måske tjene mere end ham. Da han var 13 lavede han nogle programmer i matematik prøver hvor han fik top point. Det kunne være et fedt projekt at lave sit eget styresystem så kunne man selv vælge hvornår man har fri.
Det er godt at tænke stort. Men måske skal man begynde i det små og gå helt op idet det store. Senere på dagen skulle vi have vekslet nogle penge vi stod i kø min mor
Det er gratis at oprette en konto