Billedet forestiller en gammeldags bygget lade, sådan som man ca. byggede dem i 1920-30erne. Spærene, går på kryds og på tværs af hinanden, for at kunne holde taget, så det ikke faldt sammen.
Inde bag den store ladeport, holder der en traktorlignende maskine, med kun et øje, som til gengæld er rimeligt stort. Den store traktorlignende tingest, er også udstyret med påfuglefjer, som sidder bagerst på traktoren.
På siden af den bizarre maskine, sidder der nogle remme og nogle remhjul, umiddelbart skal det ligne en form for kraftoverførsel, fra motor til dæk/larveføder. Foran påfugle fjerene, sidder der en slags snoede gedehorn. Det kan godt ligne lidt efter en slags kampvogn, som er bygget om, til en traktorlignende maskine.
I højre side, af den smukke gamle lade, er der en dør som fører ud, til en vissen øde nåleskov, med visne stammer. Og det kunne efter alt at dømme godt ligne en typisk efter års dag, i oktober måned.
I den anden dør, som er i den venstre side af laden, kan man se en ildspyende slange/dinosaurus, som godt kan minde lidt om en kæmper Mosasauer, som levede i den sene kridttid, for omkring 65-85mil. År siden. Den slange, er bare uendelig lang, det var kæmpe Mosasaueren ikke, den blev højst 17m. lang. Men den her Dinosaur lignende slange, ser ud til at være et godt symbol på en slags vogter, af den fortryllede verden.
Det er gratis at oprette en konto