Side 1 af 2

SengeSpecialisten

SengeSpecialisten er en afsætning-opgave til 1.g el. lign., der blev afleveret med karakteren -. Opgaven fylder 2 sider (451 ord, ca. 2 min. læsning) og blev publiceret 8. juli 2018.

  • Afsætning
  • 1.g el. lign.
  • Karakter -
  • 2 sider PDF
  • 44 downloads

Skribentens beskrivelse af SengeSpecialisten

1. Redegør for artiklens indhold - De promoverer sig selv og hvad de tilbyder. De fortæller læserne at det er vigtigt at købe en god seng “Bedre seng, bedre dig” De skriver også at ejeren af Jysk - Lars Larsen har købt SengeSpecialisten. Han har også købt andre møbelforretninger, som ILVA og IDÉmøbler.

Uddrag fra opgaven

Interne & eksterne forhold Af Sandra Vitrup Larsen HHX4 1. g. Artiklen: Har du sovet godt skat? http://markedsforing.dk/artikler/kampagner/har-du-sovet-godt-skat Inkl. reklamen som er i artiklen. I må gerne finde mere info på: https://www.sengespecialisten.dk og andre medier. Redegør for artiklens indhold - De promoverer sig selv og hvad de tilbyder. De fortæller læserne at det er vigtigt at købe en god seng “Bedre seng, bedre dig” De skriver også at ejeren af Jysk - Lars Larsen har købt SengeSpecialisten. Han har også købt andre møbelforretninger, som ILVA og IDÉmøbler. Hvilke type virksomhed er SS? - Det er en handelsvirksomhed, fordi de sælger

Få fri adgang for at læse hele teksten og downloade ubegrænset.

Få fri adgang

Du har også set på

Lignende opgaver